درباره ما

آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و وابسته به وزارت کار دارنده مجوز و پروانه تاسیس به شماره 14142810 مجری برگزاری دوره های آموزشی بلند مدت و کوتاه مدت به صورت کارگاهی و مهندسی در حوزه تاسیسات ساختمان می باشد. گواهینامه ارائه شده توسط این موسسه، در کلیه کشور های عضو قانون جهانی کار (نظیر اروپا و امریکا) معتبر وقابل ترجمه می باشد.

توجه:آموزش دوره های فنی و حرفه ای با ارائه مدرک معتبر تنها مختص آموزشگاه های دارای مجوزازسازمان فنی حرفه ای می باشد ومدارک ارائه شده توسط شرکتهای خصوصی فاقد اعتبار می باشد وهرگونه ادعا دراین زمینه کلاه برداری میباشد.

پیگیری آزمونها

 جهت دریافت کارت ورود به جلسه کلیک کنید

 

برای مشاهده  نتایج آزمونها روی لینک کلیک نمایید

 

 

کلیه کاراموزان که نمره قبولی را کسب نموده اند باید با مراجعه به اداره کل فنی حرفه ای مدارک قید شده در کارنامه خود را جهت تکمیل پرونده کامل کنند 

افرادی که در این ازمون نمره قبولی حداقل 50 را کسب ننموده اند بایستی مبلغ 25000تومان جهت ثبت نام مجدد به آموزشگاه تحویل دهند

به نکات زیر توجه فرمائید


کارآموزان محترم از این طریق میتوانند نتایج آزمون تئوری خود را مشاهده نمایند در صورت کسب حد نصاب قبولی ( نمره 50) آماده شرکت در آزمون عملی شوند. زمان آزمون عملی از طریق سایت اعلام می گردد .

نحوه محاسبه نمره قبولی

formol.jpg (376×84)

 

توجه توجه

درصورت عدم قبولی در هر مرحله آزمون کارآموز موظف به پرداخت مبلغ 25000 تومان هزینه شرکت در آزمون مجدد می باشد لازم به ذکر است عدم پرداخت به موقع موجب عدم معرفی به آزمون شده ومطابق با قانون آموزشگاه هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت

سامانه دريافت كارت ورود به جلسه

جهت دريافت كارت ورود به جلسه آزمون الكترونيك كارآموزان به آدرس   yon.ir/cartazmoon مراجعه فرماييد.

نکاتی در مورد نصب صحیح شیرهای انبساط

1.شیرانبساط باید تا حدامکان نزدیک به اواپراتور نصب شود. درصورتیکه اواپراتور دارای پخش‏کن است، پخش‏کن باید مستقیما به خروجی شیر وصل شود، درصورتیکه امکان اتصال مستقیم پخش‏کن به خروجی شیر وجود نداشته باشد فاصله بین پخش‏کن و خروجی شیرانبساط نباید بیشتر از 24in شود. لوله مابین پخش‏کن و شیر را می‏توان با سایز کوچکتری انتخاب کرد تا سرعت مناسب حفظ شده و توزیع مبرد در پخش‏کن بهتر انجام شود.
2. شیرهای انبساط بدنه بزرگ باید با ساپورت مناسب نگه‏داشته شوند تا لرزش باعث آسیب به شیر نشود.
3.توزیع مناسب مبرد در کویل اواپراتور زمانی به دست می‏ آید که شیرانبساط، مبرد را به صورت عمودی (رو به بالا یا رو به پایین) به داخل پخش‏کن تغذیه کند.

نصب بالب :

محل نصب و طریقه نصب بالب حرارتی تاثیر بسزایی در عملکرد شیر داشته و عدم نصب صحیح باعث اختلال در عملکرد شیر و مشکلاتی از قبیل تغذیه بیش از حد اواپراتور و برگشت مایع به کمپرسور یا تغذیه کم اواپراتور و کاهش ظرفیت اواپراتور شود.
بالب باید در خروجی اواپراتور (cm30 خروجی اواپراتور) و حتما بر روی لوله افقی نصب شود.
در صورت عدم امکان نصب بالب بر روی لوله افقی و اجبار به نصب بالب بر لوله عمودی، حتما بالب بر روی لوله عمودی که جهت جریان مبرد به سمت پایین است نصب شود
جداره بالب باید کاملا با لوله مکش در ارتباط باشد اولا محل نصب بالب روی لوله خروجی اواپراتور را ابتدا کاملا تمیز و هر گونه آلودگی یا جرم که باعث کاهش انتقال حرارت شود را پاک کنید.
ثانیا از نصب بالب بر روی محل اتصالات و روی درز جوشکاری خودداری شود

بالب باید فقط توسط بست فلزی (آلومینیوم یا مسی) که سازنده در کنار شیر قرار داده روی لوله بسته شود. به هیچ عنوان از بند پارچه‏ای یا پلاستیکی و ... استفاده نشود.

بالب بر روی لوله‏ های کوچکتر از in8/7 در بالای لوله (ساعت12) نصب شود. در لوله ‏های بزرگتر از in8/7 بالب باید در ساعات 4 یا 8 نصب شود چون این قسمت از لوله سردترین قسمت آن است.

از نصب بالب در زیر لوله خودداری شود به دلیل اینکه در کف لوله روغن جریان دارد، روغن به عنوان یک لایه عایق عمل کرده و اجازه نمی‏دهد دمای مبرد از داخل لوله به خوبی به بالب منتقل شود و باعث اختلال و عملکرد نامناسب شیر می‏شود.
بالب شیرانبساط فقط باید دمای مبرد خروجی از اواپراتور را حس کند و دمای هوای اطراف بالب نباید بر روی عملکرد آن تاثیر بگذارد. به این منظور بالب شیرانبساط باید با عایق پوشانده شود. جهت عایق کردن بالب از عایقی استفاده شود که قابلیت جذب رطوبت نداشته باشد. جدب رطوبت در عایق روی بالب در دمای پایین باعث یخ زدن رطوبت و آسیب رسیدن به عایق می‏شود.
اگر کمپرسور بالاتر از اواپراتور نصب شده باشد و در لوله مکش رایزر داشته باشیم، معمولا در پایین رایزر تله ایجاد می‏کنند.

لوله متعادل کننده خارجی باید بلافاصله بعد از بالب نصب شود.دقت شود از نصب متعادل کننده قبل از بالب خودداری شود. انشعاب لوله متعادل کننده حتما از بالای لوله گرفته شود و به هیچ عنوان متعادل کننده به زیر لوله مکش وصل نشود تا از ورود روغن و مایع به آن جلوگیری شود.

هنگام نصب شیرهای انبساط با اتصال جوشی، مراقبت‏های لازم جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد بدنه شیر به عمل آید. در صورت داغ شدن بدنه شیر ممکن است به فنر سوپرهیت آسیب برسد که در صورت آسیب دیدن و درست عمل نکردن فنر امکان برگشت مایع به کمپرسور وجود دارد.
به جهت جلوگیری از داغ شدن بدنه شیر اولا مشعل جوشکاری طوری روی اتصال قرار گرفته شود که شعله جوشکاری به سمت بدنه شیر نباشد و از برخورد شعله به بدنه شیر جلوگیری شود. همچنین می‏توان هنگام جوشکاری شیرانبساط با پیچیدن یک دستمال خیس دور بدنه شیر از داغ شدن آن جلوگیری کرد.

سوپرهیت از دو قسمت سوپرهیت استاتیک و سوپرهیت بازکننده تشکیل شده است.

سوپرهیت استاتیک مقدار سوپرهیت لازم برای بلند شدن سوزن از نشیمنگاه و آماده حرکت شدن است. مثلا اگر سوپرهیت استاتیک شیر5 درجه باشد در صورت وجود 5درجه سوپرهیت در انتهای اواپراتور، سوزن از جای خود بلند شده و برای باز شدن احتیاج به چند درجه دیگر سوپرهیت است که به آن سوپرهیت باز کننده (opening) می گویند
مجموع سوپرهیت استاتیک و بازکننده، سوپرهیت کل یا سوپرهیت عملکرد است
در واقع مقدار سوپرهیتی که ما اندازه گیری می کنیم، سوپرهیت کل است
فرض کنید شیرانبساطی دارای سوپرهیت استاتیک5 درجه سانتیگراد و سوپرهیت بازکنند6 درجه باشد یعنی سوپرهیت کل 11 درجه
مطابق نمودار فوق که ظرفیت شیر در مقابل مقدار سوپرهیت را نشان میدهد. با رسیدن سوپرهیت به 5درجه، سوزن شیر از جای خود بلند و آماده باز شدن میشود.
دلیل ایجاد سوپرهیت استاتیک توسط سازنده این است که در زمان خاموشی سیکل تبرید، شیرانبساط باز نکند چون در صورت باز شدن شیر در خاموشی کمپرسور، مایع مبرد در اواپراتور جمع شده و در زمان استارت وارد کمپرسور می شود
با افزایش سوپرهیت به بیش از 5درجه (سوپرهیت بازکشاختا
، شیرانبساط شروع به باز شدن و ظرفیت گرفتن و تزریق مایع مبرد به اواپراتور میکند
زمانیکه سوپرهیت به 11درجه(سوپرهیت کل) رسید شیرانبساط در ظرفیت نامی خود (rated capacity) است
سازنده شیر را طوری طراحی می کند که مقداری ظرفیت رزرو داشته باشد(همانطور که در منحنی عملکرد شیرنشان داده شده)
هنگام انتاب شیرابساط مثلا برای انتخاب شیر با ظرفیت 5 کیلووات باید شیری را انتخاب کنیم که rated capacity آن 20 باشد و ظرفیت رزرو نباید در نظر گرفته شود
اگر شیر در full capacity عمل کند سوپرهیت افزایش یافته و سطح موثر کویل کاهش می یابد که این مطلوب نیست

شیرهای انبساط توسط سازنده تنظیم می‏شوند و معمولا تنظیم کارخانه عملکرد مناسب دارد ولی بعضی از عوامل ممکن است بر روی کارکرد شیر در سیستم نصب شده تاثیر بگذارند و شیرانبساط انتخاب شده نیاز به تنظیم سوپرهیت داشته باشد. عوامل تاثیر گذار بر عملکرد شیرانبساط که ممکن است تنظیم سوپرهیت را ضروری سازد به قرار ذیل است:
1.اختلاف دمای کم بین مبرد داخل اواپراتور و هوا(آب)
2.محل نصب بالب
3.نسبت بار برودتی به ظرفیت شیرانبساط
4.ظرفیت کندانسور و تغییرات فصلی دما که باعث تغییر فشار تقطیر می‏شود
در صورت احتیاج به تنظیم سوپرهیت، باید با تنظیم فنر شیر و تغییر مقدار سوپرهیت استاتیک، مقدار سوپرهیت کنترلی شیر را تغییر دارد
با مراجعه به کاتالوگ همان مدل شیرانبساط نصب شده، ملاحظه می‏شود که سازنده مقدار تغییر در سوپرهیت را به ازای هر دور چرخاندن پیچ تنظیم سوپرهیت ذکر کرده است

معمولا با چرخاندن پیچ تنظیم سوپرهیت در جهت ساعت، سوپرهیت افزایش و بالعکس کاهش می یباد
در واقع زمانی که پیچ را در جهت عقربه ساعت بچرخانیم فشار وارد از فنر بر زیر دیافراگم زیاد می‏شود در نتیجه برای باز شدن شیر از طرف بالب باید فشار بیشتری وارد شود و این به معنای این است که سوپرهیت بیشتری باید در انتهای اواپراتور ایجاد شده و دمای بالب بیشتر افزایش یابد و فشار بالب بر دیافراگم بیشتر شود. همچنین اگر پیچ را در خلاف عقربه ساعت بچرخانیم فشار فنر کم شده و مقدار سوپرهیت کاهش می‏یابد.
مطابق با شکل‏های و در شیرهای کوچک با هر در چرخاندن پیچ، سوپرهیت بیشتر تغییر می‏کند به همین دلیل هنگام تنظیم این شیرها، هر بار 1/4 دور پیچ را می‏چرخانیم و در شیرهای بزرگتر که تغییر به ازای هر دور کمتر است می‏توانیم هر بار یک دور کامل بچرخانیم.

مراحل تنظیم سوپرهیت

1.ابتدا پیچ تنظیم را1/4 دور برای شیرهای بدنه کوچک و حداکثر یک دور برای شیرهای بدنه بزرگ بچرخانید.
2.صبر کنید تا شیر به تغییرات پاسخ داده و سیستم به تعادل رسیده و فشار و دمای تبخیر ثابت شود. ممکن است لازم باشد تا 30 دقیقه یا بیشتر هم منتظر به تعادل رسیدن بمانید.(عجله نکنید)
.بعد از به تعادل رسیدن سیستم دوباره سوپرهیت را اندازه‏ گیری می‏کنیم اگر میزان سوپرهیت مناسب بود که هیچ ولی اگر احتیاج به تنظیم مجدد سوپرهیت بود دوباره 1/4دور چرخانده و صبر می‏کنیم تا سیستم به تعادل برسد و دوباره سوپرهیت را اندازه‏ گیری می‏کنیم. به قدری این کار را انجام میدهیم تا بعد از به تعادل رسیدن سیستم، مقدار سوپرهیت مناسب در انتهای اواپراتور وجود داشته و در عین حال اواپراتور ظرفیت مورد نظر را بدهد و سیستم دچار کمبود ظرفیت نباشد.

 

آموزش تصویری گزارش هک اکانت در اینستاگرام

 

 

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شده است نگران نباشید. چون می توانید با روشی که در این مطلب می خوانید گزارش هک اکانت خود را به پشتیبانی اینستاگرام بدهید و آن را پس بگیرید.

کلیک- با افزایش محبوبیت یک شبکه اجتماعی، سر و کله مزاحمان و خرابکاران اینترنتی نیز در آن شبکه اجتماعی افزایش می ‌یابد. امروز شبکه ‌های اجتماعی فعال زیادی وجود دارند که با توجه به افزایش روی آوردن کاربران به گوشی های هوشمند، شبکه‌ های اجتماعی تحت موبایل همچون اینستاگرام (Instagram) محبوبیت ویژه ‌ای نزد کاربران پیدا کرده‌ اند. با توجه به محبوبیت این شبکه اجتماعی، احتمالا کاربرانی با مشکل ربوده شدن اطلاعات حساب کاربری خود مواجه شده ‌اند، به همین دلیل به بررسی چگونگی گزارش هک شدن اینستاگرام خواهیم پرداخت.

احتمال پس گرفتن اکانت با گزارش هک شدن اینستاگرام وجود دارد.

در صورت حذف دائم حساب کاربری، امکان بازگرداندن آن خیلی پایین و نزدیک به صفر است، مگر اینکه با تلاش زیاد بتوانید با تیم پشتیبانی اینستاگرام تماس برقرار کرده و از آن‌ها درخواست ریکاوری کنید.

تعداد کمی از کاربران تاکنون توانسته ‌اند از این روش، به حساب حذف شده خود به صورت دائمی، مجددا دست پیدا کنند. با این حال وجود قسمتی به منظور گزارش هک شدن اینستاگرام نشان می ‌دهد برای باز پس گیری حساب سرقت شده هنوز روزنه امیدی وجود دارد. در این مطلب به بررسی چگونگی گزارش هک شدن اینستاگرام خواهیم پرداخت. در نظر داشته باشید به روشی مشابه، می‌ توانید درخواستی مبنی بر ریکاوری حساب کاربری حذف شده به صورت دائم نیز داشته باشید، اما احتمال ترتیب اثر دادن به درخواست شما خیلی کم است.

بد نیست بدانید قوانین اینستاگرام، اجازه ثبت نام مجدد با نام کاربری مشابه و یا اضافه کردن آن به یک حساب کاربری موجود را نمی‌ دهد، به این معنی که ممکن است نام کاربری و عکس‌ ها و ویدیوهای شما برای همیشه از بین رفته باشند. موارد استثنایی همواره وجود دارند، اما قانون اینستاگرام در حالت کلی می ‌گوید:

وقتی شما حساب کاربری خود را به طور کامل و به صورت دائمی حذف می‌ کنید، پروفایل، عکس‌ها، ویدیوها، نظرات دیگر کاربران برای پست‌ های ارسالی، لایک ‌ها و فالوورها برای همیشه پاک خواهند شد.

با این وجود همیشه زمان‌هایی استثنایی وجود دارند که با احتمال پایین، اینستاگرام به درخواست ثبت شده ترتیب اثر می ‌دهد. در هر صورت به منظور گزارش هک شدن اینستاگرام و یا ثبت درخواست ریکاوری اکانت حذف شد عملیات زیر را انجام دهید:

۱- به صفحه گزارش هک شدن اینستاگرام با استفاده از مرورگر خود مراجعه کنید.

روش گزارش هک اکانت اینستاگرام

۲- نام کاربری و همچنین ایمیل مرتبط با حساب کاربری مد نظر را در این قست وارد کنید. همان‌طور که می‌ بینید دو گزینه وجود دارد. در قسمت اکانت چه کسی هک شده است؟ (?Whose account is hacked) می ‌توانید حساب کاربری من (My account)

و یا حساب کاربری فردی دیگر (Another person’s account) را انتخاب کنید. در صورت انتخاب هر یک از این موارد در فرآیند گزارش هک شدن اینستاگرام، لیست متفاوتی در مقابلتان باز خواهد شد که باید فیلدهای ضروری آن را پر کنید.

در صورت انتخاب حساب کاربری من (My account)، از شما پرسیده می‌شود آیا به ایمیل آدرسی که در زمان ثبت حساب کاربری جدید وارد کرده‌اید، دسترسی دارید؟ (Can you log into the email account listed on your Instagram account?)

به همین دلیل همواره تاکید می‌ کنیم یک ایمیل معتبر در پروفایل حساب کاربری خود وارد کنید. در صورت انتخاب بله  (Yes)، به شما پیشنهاد داده می ‌شود تا حساب کاربری خود را ایمن کنید.

برای این کار به صفحه لاگین اینستاگرام، یا در اپلیکیشن موبایل و یا در وب سایت این شبکه اجتماعی مراجعه کنید و با زدن فراموشی رمز عبور (Forget?)، درخواست تغییر پسورد و ارسال موردی جدید را ثبت کنید. در صورت انتخاب خیر، سه فیلد در مقابل شما قرار می گیرد که باید آن‌ ها را پر کنید:

۱- ایمیل آدرسی که ایمن بوده و اکنون به آن دسترسی دارید (Email address where we can reach you)

۲- نام کاربری که اکنون مشغول ثبت گزارش هک شدن اینستاگرام برای آن هستید (The username currently on the account you’re reporting)

۳- ایمیلی که قبل از این، برای ورود به حساب از آن استفاده می‌ کردید (The email address you used to sign up for your account)

روش گزارش هک اکانت اینستاگرام

سوال آخر در فرآیند گزارش هک شدن اینستاگرام ، درباره نوع حساب کاربری پرسش می‌ کند. سه گزینه در این قسمت وجود دارند:

“این حساب به شرکت و یا برند من تعلق دارد (This account represents my company or brand).

در ادامه سوالی از شما مبنی بر شخص سازنده حساب پرسیده می ‌شود. آیا شما و یا فردی که با او کار می ‌کنید این حساب کاربری را ساخته است؟ (?Did you or someone you work with create this account)

در صورت انتخاب بله  (Yes)، سوالاتی در مورد نحوه هک شدن اکانت از شما پرسیده می ‌شود.  مثل چه کسی به حساب شما دست پیدا کرده است؟ (?Who accessed your account).

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، به سوال تشریحی چگونه آن‌ ها به حساب شما دست پیدا کردند؟” (?How did they access your account)  نیز پاسخ دهید. در ادامه، از شما خواسته می ‌شود تا مدارک مربوط به کسب و کار خود شامل پرونده مالیاتی، یکی از قبوض همچون آب یا برق و یا هر مدرک اثبات‌ کننده دیگری را در قالب فایل JPEG به منظور ثبت گزارش هک شدن اینستاگرام ارسال کنید.

روش گزارش هک اکانت اینستاگرام

این حساب شامل تصاویر (شخصی) من است (This account includes pictures of me). در صورت انتخاب پاسخ بله (Yes) برای سوال آیا شما این حساب کاربری را ساختید؟ (?Did you create this account)، سوالاتی مانند بالا در زمینه چگونگی هک شدن حساب کاربری و شخصی که فکر می ‌کنید این کار را انجام داده، از شما پرسیده می‌ شود.

این حساب شامل تصاویری است که من آ‌ها را ثبت کرده و یا ساخته ‌ام، اما خودم در آن‌ ها حضور ندارم” (This account contains pictures that I’ve created or produced, but I’m not in them).

در ادامه از شما پرسیده می‌شود آیا تاکنون رمز عبور خود را با کسی در میان گذاشته ‌اید؟” (?Have you ever shared your Instagram password with someone).

به این سوال به صورت بله یا خیر پاسخ دهید. سوال بعدی مجددا پیرامون چگونگی هک شدن حساب کاریری و شخص مظنون است.

اگر در ابتدای فرآیند گزارش هک شدن اینستاگرام، گزینه حساب کاربری فردی دیگر (Another person’s account) را انتخاب می ‌کردید، هیچ فرمی نمایش داده نشده و از شما درخواست می‌ شد تا با ارسال لینک صفحه گزارش هک شدن اینستاگرام ، شخص خاطی را به ارسال درخواست بررسی توسط خود تشویق کنید.

۳- بعد از تکمیل فرم گزارش هک شدن اینستاگرام و ارسال آن، یک ایمیل توسط تیم پشتیبانی اینستاگرام برایتان ارسال می‌ شود.

۴- به منظور تایید، باید یکی از مستندات ذکر شده در ایمیل شامل پرونده مالیاتی، قبوض آب و یا برق، سند ثبت شرکت و یا دیگر موارد درخواست شده در متن ایمیل را ارسال کنید. به منظور گرفتن سریعتر جواب، بهتر است متن ایمیل را دقیق خوانده و به آن پاسخ دهید. در نظر داشته باشید گرفتن پاسخ اولیه و همچنین پاسخ نهایی از طرف تیم پشتیبانی، ممکن است چند روزی زمان ببرد. پس، از ثبت مجدد درخواست خودداری کنید.

۵- تیم پشتیبانی بعد از بررسی کامل گزارش هک شدن اینستاگرام و همچنین مدارک ارسالی شما، در صورتی که عملی خلاف قوانین ایستاگرام از شما سر نزده باشد، ایمیلی به منظور راهنمایی و باز پس گیری حساب برایتان ارسال می کند.

از نگه داشتن دست روی دسته‌دنده پرهیز کنید

“هر دو دست روی فرمان” اگر در دوره های رانندگی شرکت کرده باشید، احتمالاً  این جمله را از مربی خود بارها شنیده اید، اغلب  اشخاص هم این قانون را اوایل رعایت می کنند ولی به مرور زمان و به دلیل با تجربه تر شدن در رانندگی این جمله را پشت گوش می اندازند، بسیاری از رانندگان دست خود را روی دسته دنده نگه می دارند، غافل از اینکه این کار ضررهای زیادی به خودرو می زند. اگر شما دسته دنده را دنبال کنید  به داخل تونل گیربکس می رسید و با نگاه کردن به طرف دیگر میله‌ی کنترلی را خواهید یافت که دارای دوشاخه‌ی انتخاب کننده بوده و هر شاخه برای دو دنده مشترک است. این دوشاخه‌ی تعویض کننده برای درگیر شدن با پیوست دندانه‌ای (دنده‌ای که در شفت گیربکس و در حال چرخش دیده می‌شود) طراحی شده است. سپس این شاخه باعث فشار دادن پیوست دندانه‌ای به طرف دنده‌ی موردنیاز می‌شود، این عمل با کمک سنکرون انجام می‌پذیرد تا عمل درگیر شدن قطعات دندانه‌دار به نرمی صورت گیرد.
بنابراین دوشاخه‌ی انتخاب کننده برای اعمال نیرو به پیوست دندانه‌ای طراحی شده و تماس‌های کوچک در هر طرف شاخه به عنوان مناطق تماس بین دو شاخه استفاده می‌شود. البته دوشاخه‌ی انتخاب کننده زمان کوتاهی را به پیوست دندانه‌ای تماس می‌یابد؛ اما  این را بدانید که با قرار دادن دست خود روی دسته‌دنده، این فشار دوشاخه برای دوره‌ی ثابتی خاتمه می‌یابد و بنابراین باعث ایجاد ساییدگی ناخواسته می‌شوید.

gearbox

معمولا دوشاخه‌های تعویضی از جنس فولاد سخت شده ساخته می‌شوند بنابراین می‌توانند فشار نرمال ایجاد شده حین تعویض دنده را تحمل کنند اما وزن دست شما روی دسته‌دنده می‌تواند ساییدگی پیوست دندانه‌ای و دوشاخه‌ی انتخاب کننده را سرعت بخشد.

اتفاق بدتر اینکه شما  با نگه داشتن دست خود روی دسته دنده می‌توانید باعث شکستن دوشاخه‌ی انتخاب کننده و یا ساییدگی بست پیوست دندانه‌ای شوید که این امر مشکلات بیشتری را برای گیربکس ایجاد خواهد کرد؛ پس ما به شما توصیه می کنیم که از این به بعد تمرین کنید که پس از هر بار تعویض دنده مجدداً دست خود را روی فرمان قرار می‌دهید و حداکثر کنترل خودروی خود را در اختیار دارید. از این طریق مهارت‌های رانندگی شما نیز به صورت چشمگیری ارتقا خواهد یافت و خودرویتان امن‌تر و دقیق‌تر خواهد بود و البته گیربکس نیز به خاطر عدم وجود فشار ناخواسته روی قطعاتش دچار مشکل نخواهد شد.

سرانجام راز چگونگی تولید برق از آب کشف شد

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که دقیقا چگونه بوسیله آب، برق تولید می شود؟ جواب این سوال را سرانجام محققین بعد پیدا کرده اند و در اختیار علاقه مندان قرار داده اند.

به گزارش کلیک، بیش از ۲۰۰ سال پس از این که دانشمندان شروع به تحقیق در مورد چگونگی تولید برق از مولکول های آب نمودند، یک تیم در نهایت شاهد چند و چون این مهم شده است.

جای تعجب نیست که به طور طبیعی آب هادی فوق العاده خوبی برای الکتریسیته است و این واقعیت را به بسیاری از ما از مدرسه ابتدایی تا کنون آموزش داده اند. اما با وجود روند بنیادین و اساسی این رویداد، هیچ کس قادر به کشف چگونگی انجام این رخداد در سطح اتمی نشده بود.

 یکی از اعضای این تیم، McCoy از دانشگاه واشنگتن گفت: این فرایند اساسی در شیمی و زیست شناسی توضیح داده شده است و در حال حاضر ما به کشف مهمی راجع به ان دست پیدا کردیم و آن، چگونگی حرکت دقیق و حتمی پروتون ها از طریق ملکول های آب است.

این محققان که توسط مارک جانسون از دانشگاه ییل هدایت می شدند، با استفاده از طیف سنجی- یک فرایند است که به دانشمندان اجازه می دهد توسط نور، وقایعی را که در داخل ملکول ها اتفاق می افتد را مشاهده کنند- قادر به مشاهده عبور مولکول های آب عبور در امتداد پروتون ها-ذرات زیر اتمی با بار مثبت- بودند.

جالب توجه است که اگر چه آبی که در جهان اطراف شما می ببینید یک هادی بسیار خوب برای جریان برق است، اما آب کاملا خالص، که به ندرت در خارج از آزمایشگاه یافت می شود، در واقع به دلیل عدم داشتن الکترون های آزاد اصلا رسانای جریان برق نیست! اما در طبیعت، تقریبا تمام آب ها با رسوبات و مواد معدنی ترکیب شده اند که مولکول های آب را یونیزه می کند و اجازه می دهد تا آن ها به رسانای خوبی برای برق تبدیل شوند.

تا به حال، همه محققان واقعا بر این عقیده بوده اند که در رابطه با این روند، H2O یا همان آب پروتون ها را مولکول به مولکول از طریق اتم اکسیژن خود که نوعی مانند یک مسابقه مولکولی است، عبور می دهد.

این فرآیند به نام مکانیسم Grotthuss شناخته می شود و برای اولین بار توسط شیمیدان تئودور Grotthuss در سال ۱۸۰۶ شرح داده شد. اتم های اکسیژن لازم نیست به هیچ وجه تحرک زیادی داشته باشند. جانسون ضمن بیان این نکته افزود: این روند به نوعی مانند گهواره نیوتن – اسباب بازی کودک با یک خط از توپ های فولادی، که هر یک توسط یک رشته معلف شده اند- است. اگر شما یک توپ را بردارید به طوری که به خط برخورد کند، تنها توپی که در انتهای خط است حرکت می کند و دیگر توپ ها گزندی نمی بینند.

گفتگوی اختصاصی ویکی‌پی‌جی با مدیر مجموعه آموزشی دانش تاسیسات

گفتگوی اختصاصی ویکی‌پی‌جی با مدیر مجموعه آموزشی دانش تاسیسات؛

رابطه صنعت و دانشگاه در ایران بسیار ضعیف است

مدیر مجموعه آموزشی دانش تاسیسات

 

هفته اول آذر ماه امسال، اصفهان میزبان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی بود، این نمایشگاه از روز دوشنبه اول آذر کار خود را در محل نمایشگاه بین المللی استان اصفهان، آغاز کرد و تا پنجم آذر ماه ادامه داشت. در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، […]

هفته اول آذر ماه امسال، اصفهان میزبان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی بود، این نمایشگاه از روز دوشنبه اول آذر کار خود را در محل نمایشگاه بین المللی استان اصفهان، آغاز کرد و تا پنجم آذر ماه ادامه داشت.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، بزرگان تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی گرد هم آمدند تا جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارند. در این نمایشگاه 136 شرکت که در زمینه های گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، بهینه سازی مصرف انرژی، ایمنی، عایق بندی و صنعت تجهیزات اولیه تاسیساتی و … فعالیت دارند، حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات (ویکی‌پی‌جی)، با توجه به تحولات اخیر و تأثیر آن بر آینده اقتصــاد و تولیـــدات  کشور، مصاحبه‌ای با مهندس علی شمندی، مدیر مجموعه آموزشی دانش تاسیسات انجام داده‌ایم  و مسایل و مشکلات  صنعتگران و صاحب نظران صنعت تاسیسات آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم .

لطفا خود تان را معرفی کنید.

بنده مهندس علی شمندی هستم، مدیر مجموعه آموزشی دانش تاسیسات که از سال 1390 مجوز فعالیت خود  را از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت کرده و در استان اصفهان به فعالیت مشغول است. از سال 94 نیز شعبه تهران راه اندازی شده است و ما  در شهر های دیگر هم دوره های از راه دور را برگزار می کنیم.

لطفا در مورد دوره هایی که برگزار می کنید بیشتر توضیح دهید.

دوره های ما در حوزه تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان و تهویه مطبوع  است که به دو صورت کارگاهی و مهندسی برگزار می شود، دوره های مهندسی مختص مهندسین صنعت تاسیسات و دوره های کارگاهی برای کسانی است که کارهای اجرایی می کنند. دوره های ما در قالب استاندارد های مهارت فنی و حرفه ای است و هدف ما این است که کار آموزان پس از پایان دوره فن و حرفه ای یاد بگیرند و بتوانند در صنعت تاسیسات به صورت مفید کار کنند.

ما تا به حال 20 هزار نفر ساعت دوره های مختلف آموزش را برگزار کرده ایم و کسانی را تربیت کرده ایم بتوانند در صنعت مفید باشند و باعث بهره وری بیشتر و پیشرفت کشور شوند. مجموعه آموزشی ما باعث می شود، سرمایه گزاری هایی که در کشور برای تربیت نیروی متخصص در دانشگاه و صنعت می شود به صورت هدفمند پیش برود و از این سرمایه ها به نحو احسن استفاده شود.

دوره های مهندسی ای که اشاره کردید شامل چه بخش هایی است؟

مخاطبان دوره های مهندسی ما، مهندسانی هستند که به صورت آکادمیک تحصیل کرده اند و تحصیلات دانشگاهی دارند. برای این افراد دوره هایی مثل دوره طراحی با کریر و طراحی سیستم های تاسیساتی و دیگر دوره های تاسیسات ساختمانی را برگزار می کنیم.

مخاطب این دوره ها افراد عام نیستند، بلکه این افراد کسانی هستند که در کنار دانشگاه می خواهند تاسیسات را آموزش ببینند و یا افرادی که مهندس مکانیک اند و می خواهند عضو نظام مهندسی شوند و کار طراحی و نظارت را در تاسیسات انجام دهند. طبیعتا مطالبی که این افراد در دانشگاه یاد گرفته اند کفاف کار درصنعت نیست و این افراد نیازمند این هستند که  در این دوره ها شرکت کنند تا بتوانند کار طراحی و نظارت را به نحو درست یاد بگیرند.

غیر از مهندسین مکانیک، مهندسین تاسیسات، یعنی افرادی که این مطالب را در دانشگاهشان آموخته اند نیز در دوره های شما شرکت می کنند؟

بله ،  آنها نیز  شرکت می کنند.  با این که این مطالب را در دانشگاه به آنها می آموزند ولی دانشگاه های ما با صنعت روز فاصله دارند خود بنده در این دانشگاهها هم درس خوانده ام، هم اکنون نیز  به تدریس در آن ها مشغول هستم و از نزدیک می بینم که تجهیزات دانشگاهی قدیمی اند و دانشجویان و تمام کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند خود واقف هستند که، بین مطالبی که در دانشگاه آموخته می شود و مباحث روزی که در صنعت جاری است فاصله و تفاوت زیادی وجود دارد. به همین دلیل است که این  خلاء  را حس کرده و در این دوره ها شرکت می کنند.

شما تنها وظیفه ی آموزش این افراد را بر عهده دارید؟

 ما هم کار آموزش به صورت تجربی را انجام می دهیم، هم این که گاهی مواقع با توجه به شناسایی افراد مستعد، بعد از آموزش کامل تاسیسات به صورت عملی به این افراد، حتی آنها را به صنعت نیز معرفی می کنیم.

با شرکت های بزرگ لینک هستیم، مثل ال جی و سامسونگ و آن ها از ما درخواست نیرو می کنند و ما نیروهایی که واقعا می توانند مفید واقع شوند را به آنها معرفی می کنیم.

در همین نمایشگاه نیز مدیران شرکت های بزرگ در غرفه ما حضور داشتند و از ما درخواست معرفی نیرو کردن . می شود گفت، ما واسط بین صنعت و دانشگاه شده ایم و تخصص دانشگاهیان را افزایش می دهیم.

شما با صنعت گران چه رابطه ای دارید؟

اگر در نمایشگاه دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که بیش از 90% شرکت هایی که در نمایشگاه حضور دارند شرکت های وارد کننده هستند و غالب شرکت های تولید کننده نیز برخی از تجهیزاتشان را خودشان تولید نمی کنند و مبحث واردات در آن ها نیز چشم گیر است و این یک نقطه ضعف است. ولی با این حال ما از تجهیزات شرکت های بزرگ مثل بوتان و ایران رادیاتور در آموزش های مان استفاده می کنیم.

ارتباطات ما متاسفانه با همه شرکت های تولید کننده  نزدیک نیست، ما تمایل به همکاری با این چنین شرکت هایی داریم و از طرفی تلاش می کنیم که در سال های آتی با این شرکت ها نیز ارتباط داشته باشیم، شرکت هایی مثل پاکمن، اصفهان دما و یا صنایع برودتی نصر.  ما در تلاشیم با این شرکت ها همکاری های مان را افزایش دهیم.

لطفا رابطه بین صنعت و دانشگاه در کشور را بیشتر تشریح کنید.

متاسفانه درکشور ما رابطه بین صنعت و دانشگاه بسیار ضعیف است، در  کشور های دیگر R&D  و واحد تحقیق و توسعه را دانشگاهها بر عهده می گیرند و دانشگاه ها با آن پتانسیل علمی که دارند در حوزه صنعت بسیار کمک می کنند و پیشرفت صنعتشان به دلیل همین لینک است. صنعت نمی تواند بدون دانشگاه پتانسیل علمی قوی داشته باشد.

ولی در کشور ما این رابطه ضعیف است. دانشگاه های ما درتلاش برای چاپ مقالات اند، در حقیقت با این کار دارند به صنعت غرب کمک می کنند نه به صنعت کشور ما، چرا که کشور های خارجی هستند که به این مقالات بسیار بها می دهند ولی ما نه!  اطلاعاتی که در مقالات است به کمک آن ها می آید.

در ایران به یک زیر ساخت و همت ملی نیاز است تا این پتانسیل در کشور ما مورد استفاده قرار گیرد، نیاز به حضور دولت هست.

من به عنوان شخصی که هم در دانشگاه و هم در صنعت حضور دارم این خلاء را می بینم، می بینم که  که خروجی دانشگاه اطلاعات آکادمیک و تجربه ای بسیار کم است، از آن طرف صنعت را می بینم که دارای تجربه بالا و اطلاعات آکادمیک کم هست.

مشخص است که در صورت مرتبط  شدن این دو،  ما یک قدرت صنعتی قوی خواهیم داشت این همان چیزی است که در اروپا اتفاق می افتد و مسلما کار سختی نیست .

این اتفاقی است که آنجا در حال افتادن است و اصلی ترین دلیل قدرت صنعت کشور های دیگر رابطه ی قوی صنعت دانشگاه است.

شما ضمن اشاره به مشکل صنعت و دانشگاه ، راهکارهایی را مطرح کردید، پیشنهادی برای عملی شدن این طرح ها دارید؟

مسایلی در این حوزه برای حل نیاز به همت عمومی و ورود دولت نیاز دارد و یک یا چند نفر نمی توانند این مشکل را حل کنند.

 به نظر بنده  تقویت آموزشگاههای فنی و حرفه ای کمک خوبی می تواند به حل این مشکل کند. آموزشگاه ها به عنوان محیطی که تا حدودی تجربه ی صنعتی ها را دارند، می توانند با جلب حمایت بخش خصوصی بستری فراهم کنند تا این تجارب به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه منتقل شود، بعد از آن این دانشجویان وارد صنعت شوند.

ما از پتانسیل صنعت در حال استفاده هستیم، صنعت گران وارد این حوزه شدند و اساتید ما در مجموعه آموزشی دانش تاسیسات اکثرا صنعت گران هستند.

مثلا برگزاری آموزش چیلر تراکمی که اخیرا برگزار کردیم، توسط صنعتگران آموزش داده شد، مطالب از این قبیل در دانشگاه آموزش داده نمی شود. در دانشگاه دانشجویان مطالبی مثل ترمودینامیک می خوانند و بعد از شرکت در این دوره هاست که متوجه می شوند ترمودینامیک در این دستگاه خلاصه شده است.

دانشجو با علم تئوریک اش وقتی به صورت تجربی در این فضا حضور پیدا می کند بیشتر یاد می گیرد و این باعث می شود قبل از ورود به صنعت بسیار آماده شود. وقتی دانشجو یک سیستم را به طور کامل شناخت می تواند طرح ها و ایده هایی مطرح کند که مسلما صنعت گر از آنها استفاده خواهد کرد و این در حالی است که اگر در این فضا آن ایده ها بارور نشوند در صنعت مجال بارور شدن آنها نیست.

 اطلاعات دانشجویان وقتی بوی صنعت به خود نگیرند بیشتر مطالب مبهم و کتابی اند که استفاده ای از آنها نمی شود.

منظورتان این است که شما باعث بارور شدن آموخته های دانش آموختگان می شوید؟

چه قدر عالی خواهد بود اگر دانشجو ایده پردازی کند و این ایده توسط صنعت ساخته شود!

عملی کردن ایده های صنعتی با تقویت رابطه ی دانشگاه و صنعت میسر است.

من تجربه ای در این زمینه دارم که خدمتتان ارایه می کنم.

ما در این جا دستگاه عیب یاب هوشمند سامانه های برودتی داریم که سال گذشته طراحی و اختراع کردیم. و این اتفاق برای بار اول است که در دنیا اتفاق افتاده . اگر شما در نمایشگاه به تجهیزات دقت کنید درخواهید یافت که صنعت تاسیسات ما بی بهره از همچنین تجهیزاتی هست . حتی در دستگاه های وارداتی ساخت کشورهای تاسیساتی بزگ نیز از همچنین تکنولوژی ای استفاده نشده است.

در صورتی که یک جوان ایرانی این کار را کرده است.

اگر از این پتانسیل ها استفاده شود مسلما سطح شرکت های تاسیساتی ما از شرکت های اروپایی نیز می تواند بالاتر رود ولی متاسفانه شرکت های ما دیدشان و نگاهشان به دانشگاه و دانشجویان ما،  دیدگاه با اطمینانی نیست و این یک ایراد بزرگ هست.

ما باید به دانشگاه ، به واحد های تحقیقاتی دانشگاه، به واحد های پژوهشی دانشگاه،  اطمینان کنیم و از آنها کار بخواهیم.

چه چیزی بهتر از این که دانشگاه به حل مشکلات صنعت کمک کند.

مشکلات صنعت به دانشگاه منتقل شود و دانشجو حول این مطالب کار کند، پروپزال های دانشگاهی موضوعشان حل مشکل صنعت باشد. ولی اکثرا دانشگاه در حوزه هایی کار می کند که منجر به مقاله شود. این تحقیقات ارزش صنعتی برای کشور ندارد و این پروپزال ها بیشتر به ارتقاء کیفیت صنعت خارجی کمک می کند.

دانشگاه ها مسئله ای را پیش می گیرند که نتیجه اش تنها مقاله می شود و از این مقاله شرکت های خارجی بیشترین بهره را می برند و دستگاهی تولید می کنند و با استفاده از این پژوهش ها دستگاهی ساخته و دوباره به ما فروخته می شود.  با این کار هزینه هایمان بالا می رود و با این کار در حقیقت با علم ما  نفت ما را می گیرند.

سرمایه هایی که دانشگاه هزینه می کند اگر در راستای نیاز های فعلی صنعت باشد کمک بسیار بزرگی به صنعت ما، مخصوصا صنعت تاسیسات خواهد شد و این مسئله ای است که نیاز به حضور دولت دارد.

زیر مجموعه ها

ارتباط با ما

شعبه اصفهان: خیابان هشت بهشت غربی-انتهای ملک شمالی

تلفن: 03132722459 - 09139598636

شعبه تهران:شهر ری- سه راه ورامین - خیابان شهید غیوری- کوچه شهید صالحی( گلستان چهارم) سرای محله غیوری

تلفن: 02136802530- 09902408636

سامانه پیامک:

5000203002020

جهت ثبت نام مشخصات خود را به شماره فوق پیامک نمائید.

دوره پکیج+اموزش کولرگازی +چیلر+آموزش تاسیسات

Template Design:Dima Group