درباره ما

آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و وابسته به وزارت کار دارنده مجوز و پروانه تاسیس به شماره 14142810 مجری برگزاری دوره های آموزشی بلند مدت و کوتاه مدت به صورت کارگاهی و مهندسی در حوزه تاسیسات ساختمان می باشد. گواهینامه ارائه شده توسط این موسسه، در کلیه کشور های عضو قانون جهانی کار (نظیر اروپا و امریکا) معتبر وقابل ترجمه می باشد.

توجه:آموزش دوره های فنی و حرفه ای با ارائه مدرک معتبر تنها مختص آموزشگاه های دارای مجوزازسازمان فنی حرفه ای می باشد ومدارک ارائه شده توسط شرکتهای خصوصی فاقد اعتبار می باشد وهرگونه ادعا دراین زمینه کلاه برداری میباشد.

حرکت عظیم جهان به سمت انرژی های تجدید پذیر

در سال ۲۰۱۵ حرکت بزرگی به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر آغاز شد. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۱، یک چهارم برق مورد نیاز جهان که برابر با ۷۶۰۰ تراوات ساعت برق است، توسط این نوع از انرژی ها تأمین شود.

به گزارش کلیک، سال گذشته میلادی گام بزرگی برای استفاده گسترده از انرژی های پاک برداشته شد و برای اولین بار استفاده از انرژی های تجدید پذیر از سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ پیشی گرفت و این نوع از انرژی ها تبدیل به بزرگترین منبع تأمین نیرو در جهان شدند.

در سال گذشته نه تنها میزان استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیشتر از زغال سنگ شد، بلکه آمار استفاده از این انرژی ها به سرعت در حال افزایش است. در سال ۲۰۱۵ آمار استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیش از دیگر منابع تأمین انرژی بود و باید انرژی پاکی را که در سال گذشته برای تولید میزان بالایی از برق مورد استفاده قرار گرفت، نیز در نظر گرفت.

هفته گذشته آژانس بین المللی انرژی، آمار جدیدی مربوط به استفاده از انواع مختلف انرژی را منتشر کرد. با بررسی این آمار متوجه می شویم که آمار مربوط به پیش بینی استفاده از منابع انرژی مختلف که تنها یک سال پیش منتشر شد، اکنون باید مورد تجدید نظر قرار بگیرد؛ زیرا امسال آمار تخمین زده شده استفاده از انرژی های تجدید پذیر از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۱، نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

طبق آمار تخمین زده شده در سال جاری، ۲۸ درصد برق مورد نیاز جهان تا سال ۲۰۲۱ با استفاده از انرژی های تجدید پذیر تأمین خواهد شد، در حالی که آمار تخمین زده شده در این مورد در سال ۲۰۱۵، ۲۳ درصد بود.

بنابراین هر سال استفاده از انرژی های تجدید پذیر برای تأمین برق مورد نیاز، در حدود ۱ درصد افزایش پیدا می کند.

ممکن است با خود بگویید که برق تأمین شده توسط انرژی های تجدید پذیر تا سال ۲۰۲۱ که تنها کمی بیشتر از یک چهارم (۲۸ درصد) برق مورد نیاز جهان در پنج سال آینده است، میزان کمی است؛ اما باید توجه داشته باشید که یک چهارم برق تولیدی جهان، برابر با ۷۶۰۰ تراوات ساعت برق است که معادل کل برق تولید شده به صورت ترکیبی در آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال حاضر است.

انتظار می رود انرژی های تجدید پذیر در این مدت پنج ساله (۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱) ۶۰ درصد رشد تمام منابع تأمین انرژی را به خود اختصاص دهد.

فاتح بایرول، مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی اذعان کرد: “ما کاملا شاهد این موضوع هستیم که استفاده از منابع تجدید پذیر برای تأمین انرژی مورد نیاز در سراسر جهان در حال گسترش است و در آینده استفاده از انرژی های تجدید پذیر در روش های جدید تامین انرژی، افزایش خواهد یافت”.

استفاده از انرژی های تجدید پذیر در روش های جدید تأمین انرژی، با سرعت فوق العاده ای در حال رشد است؛ به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵ در کشور چین در هر ساعت ۲ توربین بادی نصب شده است که به معنای این است که در سال گذشته ۲۰،۰۰۰ توربین بادی در این کشور نصب شده است.

 

بیش از نیمی از این توربین های بادی توانسته اند سرمایه عظیمی را در کشور چین جذب کنند و به طور کلی باعث افزایش ۴۰ درصدی انرژی تأمین شده توسط انرژی های تجدید پذیر در سراسر جهان شده اند.

افزایش استفاده از نیروی باد نیز سهمی در افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر داشته است، به طوری که در سال ۲۰۱۵ ۶۶ گیگاوات ساعت از برق مورد نیاز جهان  به همین روش تولید شد. انرژی خورشیدی نیز با تامین ۴۹ گیگاوات ساعت برق جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

شاید این طور تصور کنید که استفاده از انرژی خورشیدی برای تأمین برق در حال کاهش است؛ اما باید توجه داشته باشید که در سال ۲۰۱۵ برای تأمین ۴۹ گیگاوات ساعت برق توسط انرژی خورشیدی، روزانه ۵۰۰،۰۰۰ پانل خورشیدی در سراسر جهان برای تأمین این میزان برق مورد استفاده قرار گرفتند.

 

واضح و مشخص است که موارد زیادی در آمار و ارقام جدید ارائه شده توسط آژانس بین المللی انرژی قابل تحسین است که آژانس آن ها را مدیون استفاده از انرژی های تجدید پذیر (که عمدتا در کشورهای آمریکا، چین، هند و مکزیک مورد استفاده قرار می گیرند) و قیمت های در حال کاهش انرژی به لطف رقابتی بودن بازار انرژی و فناوری های بهتر می داند.

اما محققان باید از این موضوع مطمئن شوند که استفاده از انرژی های تجدید پذیر به رشد خود ادامه می دهد.

بسیاری از کشورها در جهان هنوز آن طور که باید از انرژی های تجدید پذیر استقبال کنند، به این انرژی ها توجهی نمی کنند و حتی در کشورهایی که به میزان قابل توجهی از این انرژی ها استفاده می شود (همانند چین)، برق تولید شده توسط این منابع انرژی هنوز پاسخگوی نیاز روز افزون این کشورها برای برق نیست؛ اما از سویی دیگر انتظار می رود در برخی از کشورهای دیگر مانند آمریکا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ژاپن، برق تولید شده توسط انرژی های تجدید پذیر، مازاد بر مصرف مورد نیاز این کشورها باشد.

تعدادی از گزارشات نشان می دهد که رویه استفاده از انرژی های تجدید پذیر تغییر کرده است؛ به طوری که کشورهای صنعتی که روزی در استفاده از انرژی های پاک سرآمد بودند، در حال حاضر کمتر از کشورهایی مانند چین و هند در حال استفاده از انرژی های تجدید پذیر هستند. پیش بینی می شود تقریبا نیمی از آمار استفاده از انرژی های تجدید پذیر در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۱، مربوط به این دو کشور باشد.

بایرول، در مصاحبه ای با خبرگزاری گاردین اذعان کرد: “اگر استفاده از انرژی های تجدید پذیر در کشورهای سراسر جهان را یک ماراتون در نظر بگیریم، باید گفت کشورهای اروپایی مدت زمان زیادی است که این ماراتون را آغاز کرده اند و در این مسیر تاکنون پیشرفت زیادی داشته اند؛ اما به نظر می رسد که پیشرفت این کشورها در این مسیر کمی کند شده است و کشورهای دیگر به آهستگی در حال سبقت گرفتن از این کشورها در این زمینه هستند”.

با وجود اینکه در حال حاضر استفاده از انرژی های تجدید پذیر روند رو به رشد خوبی دارد؛ اما محققان متذکر شده اند که رشد استفاده از این انرژی ها برای تحقق تعهدات بلند پروازانه توافق شده در کنفرانس تغییر اقلیم ۲۰۱۵ سازمان ملل متحد در پاریس، به اندازه کافی سریع نیست. تعهدات توافق شده در این کنفرانس با این هدف مطرح شده اند که دمای جهانی تا پایان قرن ۲۱ حداکثر تا کمتر از دو درجه سانتیگراد افزایش پیدا کند.

به عبارت دیگر بشر در استفاده از انرژی های تجدید پذیر تاکنون پیشرفت زیادی داشته است، اما هنوز تا رسیدن به هدف نهایی راه زیادی باقی مانده است.

بایرول طی انتشار بیانیه ای اذعان کرد: “رشد چشمگیر استفاده از انرژی های تجدید پذیر در سال گذشته، خبر خوشحال کننده ای است و ما برای اجرای پروژه های آینده برای افزایش بیشتر استفاده از این انرژی ها کاملا خوشبین هستیم؛ اما باید توجه داشته باشیم که حتی با اجرای پروژه های گسترده پیش رو، باز هم از میزان بسیار کمی از توانایی های بالقوه انرژی های تجدید پذیر بهره مند خواهیم شد”.

ارتباط با ما

شعبه اصفهان: خیابان هشت بهشت غربی-انتهای ملک شمالی

تلفن: 03132722459 - 09139598636

شعبه تهران:شهر ری- سه راه ورامین - خیابان شهید غیوری- کوچه شهید صالحی( گلستان چهارم) سرای محله غیوری

تلفن: 02136802530- 09902408636

سامانه پیامک:

5000203002020

جهت ثبت نام مشخصات خود را به شماره فوق پیامک نمائید.

دوره پکیج+اموزش کولرگازی +چیلر+آموزش تاسیسات

Template Design:Dima Group